Ako sa starať o strojčeky

Výrobcovia strihacích strojčekov značiek Moser, Wahl, Andis, Kyone, Sibel a Babyliss Pro predpisujú pri profesionálnom použití pre zachovanie dobrej a dlhodobej výkonnosti zariadenia čistenie a olejovanie strihacej hlavy strojčeka príslušným spôsobom a olejom určeným pre strihacie strojčeky minimálne 1x denne, prípadne aj častejšie ak je strihacia hlava horúca alebo sa strihá dlhšiu dobu bez prestávky. Toto platí tak pre nové ako aj staršie strojčeky bez rozdielu.

Ak strihacia hlava pri strihaní začne „páliť“, prípadne „ťahať“ vlasy, je to znakom toho, že nie je naolejovaná, prípadne došlo k jej prirodzenému opotrebeniu. V takomto prípade je potrebné čím skôr opotrebovanú strihaciu hlavu vymeniť za novú aby sa predišlo poškodeniu strihacieho strojčeka. K prirodzenému opotrebovaniu strihacej hlavy môže dôjsť aj skôr ako uplynie záručná doba na funkčnosť strihacieho strojčeka. Opotrebovanie strihacej hlavy nie je dôvodom na reklamáciu strihacieho strojčeka, ide o prirodzenú technickú záležitosť a vyrieši sa zakúpením a následnou výmenou strihacej hlavy.

Návod ako správne olejovať: minimálne 1x denne – pomocou čistiacej kefky odstrániť zvyšky vlasov zo strihacej hlavy a telesa strojčeka, naolejovať vpredu zuby strihacej hlavy a kvapnúť olej na bokoch do štrbiny medzi vrchným a spodným strihacím nožom. Pustiť strojček asi na 10 sekúnd, zastaviť ho a odsať prebytočný olej papierovým servítkom.