BLOG

 
 
 
ÚVOD > BLOG
 

Argánový olej - prečo je taký výnimočný?

S pojmom argánový olej sme sa už zrejme v spojitosti s nejakým kozmetickým prípravkom stretli všetci, ale nie všetci vieme z čoho vlastne pochádza a aké má vlastnosti. Argánovník je rastlina, ktorá rastie divoko v západných oblastiach Maroka a produkuje ovocie podobné olivám. Miestni ľudia ľudia ho nazývajú aj "tekuté zlato" a lisujú z neho vzácny olej, cenený po stáročia v tradičnej medicíne pre svoje vlastnosti, vďaka ktorým je vo svete nemá obdobu. Náš vek ho znovuobjavil ako nenahraditeľný elixír krásy.

Celý článok...
 

Údržba strihacích strojčekov

Hlavy strihacích strojčekov je potrebné pravidelne olejovať špeciálnym olejom na to určeným. V prípade, že strihacia hlava nie je pravidelne olejovaná, alebo je olejovaná nesprávnym spôsobom či málo, môže prísť k jej znehodnoteniu vo veľmi krátkom čase. Okrem poškodenia tejto dôležitej súčasti strihacieho strojčeka, časom nastane aj poškodenie motora, pretože tento musí vynakladať na pohyb nenaolejovanej strihacej

 

Celý článok...
 

Ako si vybrať nožnice?

Jednoduché či zložité? Akými kritériami sa treba riadiť a aká veľkosť je pre mňa vhodná?

Profesionálny kaderník s dlhoročnou praxou má v týchto otázkach väčšinou dávno jasno, zvykol si na určitý tvar, druh a veľkosť nožníc, ktoré mu "sadnú do ruky". Obvykle potom hľadá podobný model, často sa rozhodne aj pre rovnakú značku, keďže doteraz sa mu s takýmito nožnicami dobre pracovalo.

Celý článok...